Kolor wiodący wesela – planowanie ślubu

Przychodzę dziś z postem z serii poradnikowej, a tematem głównym będzie kolor wiodący wesela. ?

Planowanie ślubu – kolor wiodący

Kolor wiodący styl wesela

Pozornie może wydawać się, że określenie wiodącego stylu czy koloru nie jest kwestią pierwszorzędną. Moim zdaniem jednak warto pomyśleć o tym już na samym początku przygotowań! Ułatwi to wiele kwestii i pozwoli uniknąć chaosu w planowaniu. ??‍

Kolor wiodący – zależny od terminu ślubu

Wiodący kolor może różnić się w zależności od miesiąca, w którym odbędzie się uroczystość. Na wiosnę lepiej sprawdzą się np. pastele, zielenie, a jesienią kolory mocniejsze jak np. bordo. Pora roku determinuje również np. dostępność określonych kwiatów, które wykorzystasz w ślubnym bukiecie, wianku, dekoracjach stołu czy kościoła/urzędu. ? Warto więc przyjrzeć się tej kwestii i np. na tej podstawie wybrać interesujący Cię kolor.

Kolor wiodący a makijaż

Kolor wiodący styl wesela

Określenie stylu wesela to również istotny i pomocny krok patrząc przez pryzmat mojej pracy. Wizerunek Panny Młodej to przecież bardzo ważny element całej ślubnej układanki, a makijaż, fryzura, suknia i dodatki powinny pasować do całości. ?

Wybrany kolor przewodni można wykorzystać w wielu ślubnych elementach, komponując spójną całość. Są nimi m.in. wspomniane już kwiaty i dekoracje, zaproszenia i ślubna papeteria, winietki, oznaczenia stołów, tort i słodki stół, stół Państwa Młodych.

Kolor wiodący styl wesela

Oprócz elementów pobocznych można wiodący kolor czy styl wykorzystać w samym stroju Młodej Pary, biżuterii, makijażu Panny Młodej oraz stroju i dodatkach świadków/druhen. ?

Sam makijaż Panny Młodej, oprócz oczywiście dopasowania do jej urody i charakteru, może nawiązywać do przewodniego stylu. Jeżeli np. Twój kolor przewodni to bordo, możesz wykorzystać ten odcień na ustach lub dodać akcent koloru w makijażu oczu. ? Styl boho czy glamour również w pewnym stopniu narzuca charakter makijażu czy fryzury.

Nawet jeżeli w swoi ślubnym makijażu nie chcesz bezpośrednio wykorzystywać przewodniego koloru, warto o nim wspomnieć, aby nie wykorzystać kolorystki lub stylu, która nie będzie pasować do całości. Zawsze w trakcie makijażu próbnego pytam o wiodący kolor lub styl wesela, aby jak najlepiej dopasować wygląd Panny Młodej do ogólnej wizji. 

Kolor wiodący – zainspiruj się!

Jeżeli nie masz pomysłu co do swojego wymarzonego stylu lub koloru przewodniego, bardzo polecam skorzystanie z ogromnej bazy pomysłów i inspiracji, jaką jest Pinterest. Można znaleźć tam mnóstwo przykładowych aranżacji i motywów i wyciągnąć coś dla siebie. ?

Kolor wiodący styl wesela

A Ty co sądzisz o weselu w wybranym stylu lub z kolorem przewodnim? ? Podziel się w komentarzu! ?

Sprawdź, czemu powinnaś wykonać MAKIJAŻ PRÓBNY ?

Zdjęcia:

Organizacja/ Wedding planner: What a Day
Modelka: Aleksandra Licak
Model: Piotr Oracz
Buty Modelki: YES, I SHOE
Buty Modela: Conhpol elite
Garnitur Modela: CRUX Personal Tailoring
Kombinezon Modelki: Strefa Panny Młodej
Kapelusz: Le Szapo Hat Shop
Szlafrok/Dodatki: Le Brate
Filmowiec: Ross Stories
Tort/słodkości: Moder Artystyczne Wypieki
Pantofle do szlafroka: Co Wren
DJ/oświetlenie: Weselnie Krzysztof Paruch
Ścianka: Color Event